On all orders over $99.00
Full Customer Support
Always Low Prices
Safe shopping guarantee
| YEAR | MAKE - ENGINE SERIES |
|---|---|
| 1989-1998 | Dodge - 5.9L 12V Cummins |
| Manufacturer's Part Number | 247-4203 |
| Manufacturer Name | ARP Fastners |
| Vehicle Fitment | 1989-1998 Dodge 5.9L Diesel 12V |
| GTIN | 672036031367 |
| Shipping Weight | 9.00 lb. |
| Shipping Length | 11 in. |
| Shipping Width | 8 in. |
| Shipping Height | 3 in. |
| Fuel Type | Diesel |
| Prop 65 | WARNING: Cancer & Reproductive Harm - P65Warnings.ca.gov |
| Socket Size | 10mm 12pt, 14mm 12pt, 5mm Allen |
| ARP Fastners 247-4203 Installation Manual | Click to View |
| Truck Applications | Dodge 1st Generation 1988-93, Dodge 12V 1994-98 |
|---|---|
| SKU | 247-4203 |
| Manufacturer | ARP Fastners |
| Weight | 9.00 |