On all orders over $99.00
Full Customer Support
Always Low Prices
Safe shopping guarantee
FASS Direct Replacement Pump (DRP04) Relocation Kit
Relocation Kit for the-DRP 04
| Extends Pump Life | Relocates DRP Closer To Fuel Tank |
| Includes Wiring Harness & Hose |
| YEAR | MAKE - ENGINE SERIES |
|---|---|
| 2003 | Dodge - 5.9L 24V Cummins |
| 2004 | Dodge - 5.9L 24V Cummins |
| Brand | FASS |
| Manufacturer's Part Number | RK-04 |
| Truck Applications | Dodge 24V CR 2003-07 |
| Shipping Weight | 5.00 lb. |
| Shipping Length | 14 in |
| Shipping Width | 14 in |
| Shipping Height | 4 in. |
| Fuel Type | Diesel |
| Warranty Info | Limited Lifetime |
| Prop 65 Warning | WARNING: Cancer & Reproductive Harm - P65Warnings.ca.gov |
| Internal | L0R3 |
| Vehicle Fitment | 2003-2004 Dodge 5.9L Diesel (w/ FASS DRP) |